10 powodów by jeść awokado!

Opublikowany: 22.04.2016

10 powodów by jeść awokado!

Awokado pomimo dużej zawartości tłuszczu i kalorii to owoc, który na stałe powinien zagościć w naszej diecie. Oto 10 powodów, dla których naprawdę warto go jeść:
1. Dba o serce – dzięki zawartości specjalnych fitoskładników, które obniżają ciśnienie krwi i poziom złego cholesterolu;
2. Chroni oczy – dzięki zawartości luteiny, która jest niezbędna aby zapobiegać zaćmie i zwyrodnieniom plamki żółtej;
3. Zmniejsza ryzyko powstania raka piersi dzięki zawartości kwasu oleinowego i może hamować raka prostaty dzięki wymienionej wyżej luteinie w połączeniu z likopenem.
4. Wspomaga odchudzanie- pomimo dużej zawartości tłuszczu i kalorii. Wszystkie zawarte w awokado tłuszcze należą do grupy nienasyconych kwasów tłuszczowych, które poprawiają metabolizm, obniżają poziom cholesterolu, a dodatkowo zmniejszają ryzyko miażdżycy.
5. Pomaga w walce z cukrzycą - dzięki zawartości jednonienasyconych kwasów tłuszczowych zapobiega lub odwraca oporność insulinową, jedną z przyczyn cukrzycy typu II. Wysoka zawartość rozpuszczalnego błonnika zapobiega skokom poziomu cukru we krwi.
6. Dba o skórę – to dzięki wymienionym wcześniej kwasom Omega-9, a także witaminie C i E olej z awokado jest używany w wielu kosmetykach. Odżywia i rozświetla skórę, pomaga również w leczeniu łuszczycy. A dzięki bogatej zawartości antyoksydantu o nazwie glutation działa przeciwstarzeniowo.
7. Ma właściwości przeciwzapalne - występujące w awokado polifenole i flawonoidy zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób zapalnych i stanów zwyrodnieniowych.
8. Likwiduje przykry zapach z ust – jest to jeden z najlepszych naturalnych składników, który czyści jamę ustną i usuwa z niej brzydki zapach. Co najważniejsze likwiduje główną przyczynę tego uciążliwego problemu, gdyż czyści jelita.
9. Zmniejsza ryzyko udaru mózgu – dzięki dużej ilości kwasu foliowego.
10. Zwiększa wchłanianie składników pokarmowych - składniki odżywcze i enzymy zawarte w awokado zmniejszają stany zapalne w żołądku oraz poprawiają zdolność organizmu do wchłaniania karotenoidów i substancji odżywczych.

Zobacz także:

Bądź z nami na bieżąco!

Chcesz jako pierwszy dowiadywać się o nowościach i promocjach na Allforeko.pl? 

 

*możesz zrezygnować w dowolnej chwili

Serwis Allforeko wykorzystuje pliki cookies. Przeglądanie witryny oznacza zgodę Użytkownika na ich wykorzystywanie oraz zapisywanie. Szczegółowe informacje w zakładce: Polityka cookies