Masło orzechowe - jak wybrać

Opublikowany: 14.02.2018

Masło orzechowe - jak wybrać

My wyjadamy prosto ze słoiczka! Masła orzechowe na dobre zadomowiły się w wielu kuchniach jako składnik kanapek, deserów albo omletów. Ta wysokoenergetyczna przekąska pełna białka zaskarbiła sobie zwłaszcza sympatię osób aktywnych fizycznie. Oczywiście aby cieszyć się tym, co najlepsze, warto wiedzieć, na jakie składniki zwracać uwagę. Zobacz, jak wybrać dobre masło orzechowe.

Co dobrego
Masło orzechowe to nie tylko smaczny dodatek do posiłków. Fistaszki, z których jest produkowane najczęściej, zawierają imponujące ilości białka oraz niacyny, polifenole, błonnik i jedno- oraz wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Jeszcze zdrowsze okazują się masła z orzechów makadamia czy nerkowców - zawierają jeszcze więcej wielonienasyconych kwasów tłuszczowych oraz innych minerałów.

Jak wybrać dobre masło orzechowe
Wybór w sklepach jest ogromny. Jest jedno ale. Skład wielu maseł jest daleki od ideału (niestety, często idzie to w parze z niską ceną). Zobacz, jak wybrać dobre masło orzechowe:

1. Zawartość orzechów: niestety, to nie takie oczywiste dla producentów. Rekordzista wśród maseł dostępnych na rynku zawiera zaledwie 69% orzechów. Ty wybieraj masła, które zawierają ich od 90% do 100%.

2. Cukry: nie każdemu odpowiada oryginalny smak orzechów, dlatego wielu producentów dodaje cukier trzcinowy lub dekstrozę. Unikaj takich maseł - produkt sam w sobie ma sporo kalorii, nie ma sensu “dobijać” go dodatkowymi.

3. Tłuszcze utwardzone: szerokim łukiem omijaj masła zawierające w składzie utwardzony olej palmowy. To źródło izomerów trans, a badania sugerują, że ich spożywanie zwiększa ryzyko m.in chorób sercowych i otyłości.

4. Sól: szukaj maseł, które jej nie zawierają. Jasne, sód wspomaga dobre funkcjonowanie naszej gospodarki elektrolitowej, ale uwierz nam - w codziennej diecie i tak dostarczasz organizmowi wystarczające ilości tego pierwiastka. Nie ma sensu przyjmować soli w produktach, w których nie jest ona potrzebna.

Zobacz także:

Bądź z nami na bieżąco!

Chcesz jako pierwszy dowiadywać się o nowościach i promocjach na Allforeko.pl? 

 

*możesz zrezygnować w dowolnej chwili

Serwis Allforeko wykorzystuje pliki cookies. Przeglądanie witryny oznacza zgodę Użytkownika na ich wykorzystywanie oraz zapisywanie. Szczegółowe informacje w zakładce: Polityka cookies